Feed METL
ME

Sprott Active Metals & Miners ETF METL · NASDAQ

$21.43 -4.07% (-$0.91)

Shrnutí

Sprott Active Metals & Miners ETF je ETF, tedy fond obchodovaný na burze jako akcie. Spravuje ho Sprott. Pozic uvnitř: 46. Deset největších tvoří 40 % fondu.

Roční náklady
0,99 %
Majetek fondu
$65,4M
Pozic
46
Dividendový výnos
1,17 %
Funguje od
2025

Co mluví pro

Nic výrazného v jeho prospěch.

Na co si dát pozor

  • Náklady 0,99 % ročně jsou nad středem srovnatelných fondů (0,44 %).
  • Za posledních pět let cena jednou spadla o 36 % pod své maximum.
  • Mladý fond: funguje teprve od roku 2025.
  • Malý fond s majetkem $65,4M; malé fondy bývají častěji rušeny.
  • Obchoduje se málo: denně se zobchoduje jen zhruba $323,0K.

Fond nemá vlastní Bulios Score ani Fair Price - obojí se počítá z výsledků jedné firmy. Tato stránka místo toho ukazuje, co ve fondu je a kolik stojí.

Cena

Výkonnost

1 měsíc
-17 %
3 měsíce
-20 %
Letos
-15 %
1 rok
+2,1 %
Prům. market cap
$15,7B
P/E
19,6x
Forward P/E
15,2x
P/S
3,0x
P/B
2,1x
P/FCF
21,2x
EV/EBITDA
10,7x
Dividend yield
0,58 %
ROIC
5,3 %
ROE
4,2 %
Hrubá marže
8,6 %
Provozní marže
-108,5 %
Čistá marže
-346,5 %
Payout ratio
11,4 %
Čistý dluh/EBITDA
0,2x
Beta
1,60

Vážený průměr 43 největších firem, které tvoří 93 % fondu. Banky a pojišťovny se nepočítají do hrubé marže, ROIC a ukazatelů s EBITDA.

Co ve fondu je?

Středně koncentrovaný
  1. 1
    NU
    Nucor Corporation NUE 5,3 %
  2. 2
    ST
    Steel Dynamics, Inc. STLD 4,5 %
  3. 3
    MD
    Major Drilling Group International Inc. MDI.TO 4,3 %
  4. 4
    RS
    Reliance Steel & Aluminum Co. RS 4,2 %
  5. 5
    HB
    Hudbay Minerals Inc. HBM.TO 4,0 %
  6. 6
    NX
    NexGen Energy Ltd. NXE.TO 3,9 %
  7. 7
    CC
    Cameco CCJ 3,7 %
  8. 8
    EX
    Endeavour Silver EXK 3,5 %
  9. 9
    IV
    Ivanhoe Mines Ltd. IVN.TO 3,2 %
  10. 10
    DN
    Denison Mines Corp. DNN 3,2 %

Pozic ve fondu: 46. Deset největších tvoří 40 % majetku.

Složení k 31. 10. 2026.

Kam je fond rozložený?

Rozložený

Podle zemí

Podle velikosti firem

Podle tržní hodnoty firmy: Mega cap od 200 mld. $, Large cap od 10 mld. $, Mid cap od 2 mld. $, Small cap od 300 mil. $, Micro cap pod 300 mil. $. Počítáno z firem, které tvoří 93 % fondu.

Největší země: Kanada (49 %). Největší skupina podle velikosti: Mid cap (41 %).

Kolik mě to stojí?

Drahý
Ročně z $10 000
$99,00
Za 20 let
$4 580

Z každých investovaných $10 000 si fond vezme $99,00 ročně. Neplatíte to zvlášť - strhává se to z hodnoty fondu. Za 20 let při růstu 5 % ročně to dá dohromady zhruba $4 580.

Jak se mu dařilo?

Roste pomalu
Za poslední rok
+2,1 %
Nejhlubší propad
-36 %
Roční kolísavost
43 %

Růst za poslední rok: 2,1 %. Nejhlubší propad v těchto letech: 36 % pod předchozí maximum.

Vyplácí dividendy?

Ano, vyplácí
Výnos
1,17 %
Poslední výplata
$0,25

Za posledních 12 měsíců vyplatil $0,25 na podíl, tedy 1,17 % z dnešní ceny. Poslední výplata byla $0,25 dne 18. 12. 2025.

Dá se snadno koupit a prodat?

Obchoduje se málo
Denně se zobchoduje
$323,0K
Podílů denně
15K

V průměrný den se zobchoduje zhruba $323,0K tohoto fondu.

Jak drahé jsou firmy uvnitř?

Běžné ocenění
P/E firem uvnitř
19,6
Průměrné Bulios Score
56 ze 100

Váha podle Bulios Fair Price

Firmy uvnitř se v průměru obchodují za 19,6násobek ročního zisku. Podle Fair Price vychází 84 % hodnocené váhy jako nadhodnocené.

Počítáno z největších firem (43), které tvoří 93 % fondu. Každá firma se počítá svou vahou. Vycházíme z metrik, Bulios Score a Fair Price jednotlivých firem.

Podobné fondy

Fondy, které drží z velké části totéž. Překryv říká, jakou část váhy mají s tímto fondem společnou.

Fond Sídlo Majetek Změna za 1 rok Dividendy
SE
SETM Sprott Critical Materials ETF
Spojené státy 0,65 % $65,4M 0,0 % Vyplácí 35 %
MI
MINY YieldMax Strategic Metals & Mining Portfolio Option Income ETF
Spojené státy 1,01 % $779,0K - Vyplácí 25 %
XM
XME SPDR S&P Metals and Mining ETF
Spojené státy 0,35 % $3,72B -0,7 % Vyplácí 23 %
CO
COPA Themes Copper Miners ETF
Spojené státy 0,35 % $10,6M +19 % Reinvestuje 21 %

Používáme nezbytné cookies pro fungování webu a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti.